:
   Президент України П.Порошенко 06.05.2015 провів зустріч з українськими представниками у робочих підгрупах Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Під час зустрічі Глава держави наголосив, що починається новий етап функціонування Тристоронньої контактної групи. Президент України повідомив, що після консультацій прийняв рішення делегувати для роботи в робочих підгрупах досвідчених українських політиків. «Маємо розпочати предметні практичні консультації щодо конкретних напрямків виконання положень Мінських домовленостей», – зазначив Глава держави.  
   Також, П.Порошенко підкреслив: «Жодна ротація, жодні переведення формату, жодні відходи від Мінських домовленостей для нас неприйнятні та неприпустимі… Жодних переглядів Мінських домовленостей ні українська сторона, ні наші міжнародні партнери не допускають. Наполегливо вимагаємо від підписантів Мінських домовленостей, в першу чергу, від Російської Федерації вичерпних заходів, щоб Мінські домовленості були виконані в повному обсязі». Президент України наголосив, що критично важливим є дотримання під час переговорів послідовності й кроків з врегулювання ситуації на Донбасі, результатом якого має стати повна деескалація конфлікту: «Першим ключовим пунктом і комплексом заходів з виконання Мінських угод є забезпечення всеохоплюючого припинення вогню, яке має бути верифіковано та підтверджено представниками ОБСЄ».
   Президент України також назвав принциповим забезпечення відведення важкої техніки та артилерії у відповідності до процедури, яка зафіксована Мінськими домовленостями та документами ОБСЄ. 
   Глава держави зазначив, що напередодні 9 травня підтримувані Росією бойовики повертають до буферної зони техніку, яку вони нібито раніше вивели: «Пояснення не витримують жодної критики: вони нібито готуються до параду, готують навчання, проводять бойові тренування. Домовленості треба виконувати, а всю техніку протягом лічених годин треба вивести».
   За словами Президента, робочі підгрупи розподілені за пріоритетами. Зокрема, підгрупа з безпекових питань має узгодити і сприяти реалізації заходів з припинення вогню: «Українська сторона розробила, погодила з ОБСЄ та представниками «Нормандського формату», що ми готові далі йти в забезпеченні припинення вогню та відведення важкої техніки». При цьому він додав, що має бути відповідність Мінським домовленостям всіх умов, кордонів і ліній, а також ефективний контроль за цим з боку ОБСЄ.
   Також безпекова підгрупа має обговорити модальність розгортання на території України комбінованої місії з цивільним та військовим компонентом під егідою ООН та ЄС. Під час останніх переговорів в «Нормандському форматі» російська сторона наголосила, що не заперечує проти розгортання в Україні миротворчої місії. За словами Президента, миротворча місія не має підміняти або відміняти Мінські документи, а має працювати паралельно з діяльністю ОБСЄ.
    «Окреме питання логістики, зберігання та ефективного розповсюдження гуманітарної допомоги в постраждалі райони Донбасу», – відзначив Глава держави. Це стосується української та міжнародної гуманітарної допомоги. Також має бути забезпечено, щоб так звані російські гуманітарні конвої потрапляли в країну через контрольовану ділянку кордону з дотриманням міжнародних процедур. Підгрупа з соціально-економічних питань має займатися економічною відбудовою Донбасу.

2.Військовий парад терористів у Донецьку
    Насправді про так зване «дотримання» Мінських угод РФ та в «адекватності» так званого керманича фейкової ДНР О.Захарченка 9 травня вчергове мали змогу переконатися …мешканці тимчасово окупованих територій. Саме в цей день, члени незаконних збройних формувань влаштували "парад" військової техніки на головній площі Донецька. Вигнали близько 30 одиниць бойової техніки. Практично на самій лінії розмежування - в центрі Донецька - бойовики, не ховаючись, демонстрували важке озброєння, яке мали вже відвести з міста згідно з Мінськими домовленостями. Практично вся продемонстрована техніка - російського виробництва. 
   Водночас, Міністерство закордонних справ України розцінило паради за участю важкої техніки, які відбувались у Донецьку та Луганську 9 травня, як грубе порушення домовленостей з врегулювання ситуації на Донбасі. 
   МЗС України: "Розглядаємо підготовку та проведення 9 травня ц.р. у Донецьку та Луганську т.зв. "військових парадів", під час яких були продемонстровані 155 мм гаубиці 2А65 "Мста-Б", 122 мм гаубиці 2С1 "Гвоздика", реактивні системи залпового вогню БМ-21 "Град", а також інша військова техніка, зокрема, зенітно-ракетні комплекси "Стрела-10", танки Т-72, БТР-80, БМП-1, як грубе порушення пункту 2 "Комплексу заходів з виконання Мінських угод" від 12 лютого цього року… Ці демонстрації лише підтверджують постачання з боку Росії матеріально-технічної допомоги незаконним збройним формуванням, які орудують на Донбасі. Зазначені провокаційні дії відбулися, незважаючи на неодноразові застереження з боку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ
 
3. Презентація доповіді Б. Нємцова
   Кремлівські керманичі вже вкотре лукавлять, заперечуючи свою активну участь у конфлікті на сході України, підтримуючи терористичні режими так званих "ЛНР" і "ДНР". Як один з доказів практичного виконання домовленостей (Мінських угод – ред.) з боку Росії є доповідь «Путін. Війна», над якою працював російський опозиціонер Б.Нємцов. 
   В цій праці зібрані докази присутності російських збройних сил та військової техніки на Донбасі.
  «В начале февраля 2015 года к Б.Немцову обратились граждане, представляющие интересы родственников погибших в Донбассе российских солдат. Они просили помощи в том, чтобы добиться от Минобороны РФ выплат их семьям… По их словам, массово российские солдаты гибли на востоке Украины в два периода. Первая волна гробов пошла в Россию летом 2014 года, когда украинская армия пошла в наступление. Наступление было остановлено после прямого вмешательства частей российской армии. Несмотря на успешное противодействие украинским частям, вооруженные силы России несли потери…. Значительное число погибших солдат было зафиксировано, в частности, в боях за город Иловайск. По самой скромной оценке, в Россию вернулось не менее 150 гробов с пометкой "Груз-200"…. По оценке эксперта Института политического и военного анализа А.Храмчихина, после первых Минских соглашений в вооруженных формированиях ДНР и ЛНР было зафиксировано наличие (без учета потерь) 83 танков, 83 БМП и БМД, 68 БТР, 33 САУ, 31 буксируемого орудия, 11 РСЗО, 4 ЗРК (3 «Стрела-10», 1 «Оса»)… Доказано присутствие в Донбассе танков Т-72Б3 — это последняя модернизированная модель никогда не поставлялась на экспорт. Еще одним свидетельством присутствия российской техники на территории Украины стала видеозапись, сделанная в городе Луганске, который находится под контролем сепаратистов. В середине февраля 2015 года видеорегистратор зафиксировал передвижение самоходного зенитного ракетно-пушечного комплекса (ЗРПК) «Панцирь-С1». Кроме России, ни одна из стран, имеющих на вооружении ЗРПК «Панцирь-С1», не граничит с Украиной…Прямые расходы России на войну на востоке Украины за 10 месяцев составили около 53 миллиардов рублей.»