02.07.2015 головний терорист Донецька О.Захарченко проголосив себе та свою псевдореспубліку «рятівниками» Мінських угод. З цією метою Захарченко урочисто заявив, що приступає до «самостійного виконання» Мінська-2.
«Самопровозглашенная «Донецкая народная республика» вводит на своей территории особый режим самоуправления, предусмотренный Минскими соглашениями. Об этом завил «глава ДНР» А.Захарченко:
«ДНР во исполнение п.п. 4 и 11 Комплекса Мер (по выполнению Минских договоренностей от 12 февраля 2015 года – ред.) объявляет, что на ее территории в рамках Конституции и законов Республики в части, не противоречащей им, действует особый режим самоуправления, некоторые условия которого упомянуты в Законе Украины «Об особом порядке местного самоуправления…», в п. 11 Комплекса Мер, а также в предложенном нами проекте поправок в Конституцию Украины». //dan-news.info
«Глава «ДНР» Александр Захарченко также официально объявил о дате проведения местных выборов на территории ДНР. Они состоятся 18 октября».
//dan-news.info
Порятунок миру» від Захарченка виглядає таким чином. По-перше, в «ДНР» введено «особливий режим самоврядування», який нібито відповідає Закону України про особливий статус, але лише в тих частинах, «що не протирічать конституції та законам ДНР».
По-друге, в «ДНР» призначені місцеві вибори. Визначена навіть дата – 18 жовтня. «18 жовтня обиратимуться глави міст і районів», - підкреслив Захарченко, додавши, що «доцільність обрання в цей же день депутатів районних, міських, селищних та сільських рад буде визначена з урахуванням особливостей нормативної бази Республіки, фінансових можливостей і побажань громадян».
Ну, і по-третє, за словами терористичного ватажка, «представники України брали участь в обговоренні та узгодженні всіх вищевикладених рішень».
Слова про погодження з Україною терористичних виборних ініціатив залишимо на совісті Захарченка. Натомість варто зазначити, що вищевикладені ініціативи «високоінтелектуальний глава» «ДНР» ніколи б не висунув самостійно. Наразі Захарченко просто втілює в життя давно всім відомий та спущений йому з Москви путінський план «втюхування» бандитських республік в межі української держави. Мета сьогоднішньої активізації терористичної дипломатії - не напряму вплинути на українську владу, що Захарченку вочевидь не під силу, а змусити Європу натиснути на Київ, аби той прийняв у свої обійми «блудних терористичних дітей» з усім їхнім особливим самоврядуванням, місцевими виборами, катуваннями, розстрілами та «русскім міром». Мовляв, бачите, лідери самопроголошених республік самі просяться до України, виконуючи в односторонньому порядку Мінські угоди, які (а це всі давно визнали) є єдиним способом вирішення «української кризи».
Але є в путінському плані одне недопрацювання. Жодні рішення Захарченка з одностороннього впровадження «Мінська» не мають ніякого сенсу, допоки на лінії зіткнення продовжують стріляти. Не виконавши перший і найважливіший пункт Мінських угод про «повне припинення вогню», сподіватися Захарченку на підігрування з боку ЄС вочевидь марно. А вогонь на Донбасі терористи не припиняють і, судячи з усього, не збираються цього роботи. На мир якось не схоже.
Отже, перше, що мав зробити Захарченко задля «рятування» Мінських домовленостей - це повністю припинити вогонь. Але навіть при великому бажанні миру, зробити це терористичному ватажку буде дуже не просто, адже донецькі геополітичні недоутворення формувалися для війни, під час війни і заради війни, а тому існування в умовах миру протирічить самій природі «ДНР» та «ЛНР». Отже, всі озвучені Захарченком «мирні ініціативи» приречені на провал.
Водночас, Президент України П.О. Порошенко 01.07.2015, представляючи проект змін до Конституції України щодо децентралізації влади, заявив, що: «Проект змін до Конституції не передбачає ніякого особливого статусу Донбасу. Всі подібні чутки від лукавого». Глава держави уточнив, що проект змін до Конституції допускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, які визначаються окремим законом. «Саме так це зараз і врегульовано. Такий закон вже двічі приймався Верховною Радою України, попереднього і нинішнього скликань. Ця норма не виходить за рамки міжнародних зобов'язань у рамках мінських домовленостей, які усім світом визнані безальтернативною основою для політико-дипломатичного врегулювання». //news.liga.net
В.Ковальчук, Перший заступник Глави Адміністрації Президента України також наголосив (30.06.2015): «Жодного особливого статусу для цих територій (окупованих територій Луганської та Донецької областей – ред.) у проекті Конституції не передбачається. У поданій на розгляд Президенту версії у перехідних положеннях лише згадано, що порядок місцевого самоврядування у окремих районах Донецької та Луганської областей визначається законом. Такою була пропозиція Венеціанської комісії. Нагадаю, що цей Закон — про особливості самоврядування — вже діє, і жодних нових особливостей проект Конституції не передбачає». //www.president.gov.ua
2. Путінське блазування щодо санкцій проти Росії
Кожна чергова новина з Росії щодо офіційної державної політики просто шокує своєю безглуздістю і абсурдністю. Російський диктатор Путін й досі не зрозумів, що накоїв у світі і в своїй країні. Намагаючись наслідувати потенціал своїх одіозних комуністичних попередників, він навіть не зміг висунути співвітчизникам хоч якусь зрозумілу ідею й запропонувати відповідну ідеологію. Тому найкращим виходом зараз для нього стало перекладання наслідків своїх непродуманих рішень на когось іншого, таким чином виправдовуючись перед своїми громадянами…
Отже тепер господар Кремля В.Путін вважає винуватцями трагічних подій на сході України США і країни ЄС, які ввели санкції проти РФ. Про це він заявив 03.07.2015 на засіданні Радбезу РФ, присвяченому розгляду заходів з протидії загрозам за умов міжнародних санкцій.
В.Путин, президент РФ: «Те, кто вводит эти ограничительные меры в отношении России, так называемые санкции, собственно, они и являются виновниками всех событий, свидетелями которых мы являемся, на юго-востоке Украины». //1tv.ru
На таку заяву так і хочеться сказати її автору: «Владимир Владимирович, а я вот думаю, что санкции против РФ ввели за захват вами Крыма и за организацию вторжения в Донбасс».
Нагадаємо, відносини між Москвою та Заходом погіршилися минулого року, після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».
США, Євросоюз та інші країни Заходу протягом 2014 року запровадили проти Росії санкції – спершу через анексію українського Криму, яку міжнародна спільнота не визнала, згодом через роль Москви в конфлікті на Донбасі.
Наприкінці червня Канада оголосила про додаткові санкції проти Росії. До розширеного списку санкцій потрапили такі російські компанії, як «Газпром», «Газпромнєфть» та інші.
22 червня Рада Євросоюзу ухвалила рішення про продовження до кінця року терміну дії економічних санкцій щодо Росії і пов’язала можливе полегшення або скасування режиму санкцій із виконання Мінських домовленостей.
Президент Європейського парламенту Мартін Шульц очікує, що санкції ЄС проти Росії будуть продовжені і в 2016 році (06.07.2015): «ЄС продовжив санкції в липні. Моя відповідь – так, держави-члени ЄС готові зберігати санкції. І моє очікування, що в 2016 році, якщо не буде суттєвих змін, позиції держав-членів ЄС лишаться незмінними, і санкції знову будуть продовжені». //ukrinform.ua
При цьому Шульц припускає, що позиція ЄС може змінитися, якщо Росія почне робити кроки до виконання Мінських домовленостей.
Австрія сподівається на дотримання режиму припинення вогню та Мінських домовленостей.
Міністр закордонних справ Австрії Себастіан Курц заявив, що санкції проти Росії будуть зняті, коли ситуація на Донбасі матиме позитивну динаміку: «Австрія не проти санкцій ЄС, Австрія завжди підтримувала позицію європейських країн. Ми вважаємо, що завжди необхідно підтримувати зв'язки з Росією для переговорів і пошуку мирного вирішення конфлікту, але це не означає, що ми проти санкцій. Санкції будуть зняті, коли спостерігатиметься позитивний розвиток ситуації на місці». //korrespondent.net
Втім, чомусь на думку спадають слова В.Портнікова, українського публіциста (20.01.2015): «Те, кто ожидает сегодня от России здравомыслия и уступок, заблуждаются. Возможно, на новом этапе своей истории – уже без Путина и с масштабным кризисом – российское общество дозреет до понимания необходимости перемен, прежде всего нравственных» … //glavred.info
3. Збільшення доказів російської агресії на Донбасі
3) У НАТО і Європейського союзу накопичилася достатня кількість доказів російської агресії в Україні. Про це повідомив колишній глава Інформаційного бюро НАТО в Москві Роберт Пшель, беручи участь в асамблеї Громадської ліги Україна-НАТО. Він прямо заявив, що і НАТО, і Євросоюз, і Європарламент володіють великою кількістю доказів російської агресії. Тому їм навіть смішно слухати розповіді про танки і танкістів у відпустці, які продовжує незрозуміло для кого поширювати Росія…
Втім депутати Держдуми РФ, ніяк не заспокояться… Виправдовуючи дії свого володаря (та й у самих «рильця в пушку»), все намагаються показати світу свою гуманність… або ж всіляко відволікати, зокрема і свій електорат, від справжніх намірів білокам’яної…
«Депутаты от всех фракций внесли в Госдуму РФ законопроект, распространяющий действие закона «О реабилитации жертв политических репрессий» на жителей Крыма и Севастополя, которые подверглись репрессиям со стороны украинских властей во время борьбы за воссоединение полуострова с Россией… Целью настоящего закона является реабилитация всех жертв политических репрессий, подвергнутых таковым на территории РФ в её настоящих границах с 25 октября (7 ноября) 1917 года, восстановление их в гражданских правах, устранение иных последствий произвола и обеспечение посильной в настоящее время компенсации материального ущерба» //ria.ru
КОМЕНТАР: на цей раз у Держдумі РФ пропонують визнати сепаратистів Української АР Крим «жертвами політичних репресій України». Відповідний законопроект http://asozd2.duma.gov.ru/main.nsf/%28SpravkaNew%29?OpenAgent&RN=832742-6&02зареєстрований 7 липня депутатами на чолі з лідером КПРФ Г.Зюгановим. Дію вже чинного закону про політрепресії в СРСР пропонується поширити на жителів Криму, які «зазнали репресій з боку української влади за свої політичні переконання».
Тобто, хронологічно зареєстровані правки охоплюють весь період після проголошення незалежності Україною в 1991 році до незаконної анексії Криму Росією у 2014-му… Під російську «реабілітацію» мають потрапити ті, хто зазіхав на цілісність України, що у версії РФ називається «закликами і діями, спрямованими на возз'єднання території Республіки Крим з РФ».
Як відомо, в Україні розслідується низка кримінальних справ проти кримських сепаратистів і http://www.pravda.com.ua/news/2014/03/2/7016976/В.Константинова. Також ГПУ розслідує справи проти кримських суддів і правоохоронців, які зрадили присязі Україні і працюють на окупаційний режим.
Нагадаємо, наприкінці лютого, на початку березня 2014 року перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту Росії війська без розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів. 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Євросоюз, ні США не визнали цього голосування і вважають, що Росія анексувала Крим. Після цього США і Євросоюз запровадили економічні санкції щодо Росії. Захід далі наполягає на тому, що Крим є частиною України.
Водночас, Загальний комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії, прав людини і гуманітарних питань ухвалив резолюцію «Викрадені і незаконно ув'язнені в Російській Федерації українські громадяни». Відповідне рішення ПА ОБСЄ ухвалила на засіданні у Гельсінкі 07.07.2015.
Згадана резолюція свідчить, що ПА ОБСЄ «рішуче засуджує викрадення українських громадян з території України, у тому числі члена парламенту Н.Савченко, кінорежисера О.Сенцова та інших осіб, їх незаконне переміщення через українсько-російський державний кордон і подальше затримання в Російській Федерації».
Члени комітету ОБСЄ з прав людини і питань демократії, висловили «жаль у зв'язку з тим, що, утримуючи у в'язниці Надю Савченко, Російська Федерація продовжує ігнорувати свої юридичні зобов'язання за Генеральною угодою про привілеї та імунітети Ради Європи» (Н.Савченко з січня 2015 є членом української делегації в ПАРЄ – ред.) //www.ukrinform.ua
Парламентарі з країн-членів ОБСЄ наголосили на «неприйнятності спроб порушити нові кримінальні справи проти Н.Савченко та інших українських громадян, які незаконно затримуються в Російській Федерації». //www.newsru.ua
Крім цього, Українська делегація в ПА ОБСЄ нагадала, що перше відео із захопленою проросійськими бойовиками Н.Савченко було опубліковано в інтернеті ще до того, як стало відомо, що вона перебуває на території Росії, і було знято на території Донбасу.