У весняно-осінній період на території району здійснюються самовільні підпали сухої природної рослинності, стерні, соломи та сміття, що призводить до знищення біорізноманіття, молодих особин тваринного світу, виникає загроза пожеж в полезахисних лісосмугах, лісах, загибелі людей.
Внаслідок необережного поводження з вогнем на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей, на узбіччях, і навіть у центрі населених пунктів горить суха рослинність. Кількість таких пожеж постійно зростає.
Під час спалювання стерні, соломи і пожнивних залишків згорає гумус – найбільш родючий поверхневий шар ґрунту, внаслідок чого знижується його біологічна активність
Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини.
Виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну - до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.
У разі виникнення пожеж біля ліній електропередач. Дим та вогонь можуть призводити до аварійних відключень ліній електропередачі і знеструмлення великої кількості абонентів. Вогонь здатен спричинити вихід з ладу обладнання підстанцій, що також тягне за собою припинення електропостачання та завдати значних збитків.
Згідно статті 27 Закону України «Про рослинний світ», статті 39 Закону України «Про тваринний світ», статті 31 Лісового кодексу України, Закону України «Про внесення змін до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків» випалювання забороняється.