Дослідження свідчать, що останнім часом значно збільшилася кількість дітей дошкільного віку з підвищеною тривожністю. Однією з основних причин такої негативної динаміки є жорстоке поводження з дітьми. Дитинство — пора становлення особистості. І саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги і захисту. Тож найближче оточення має забезпечити дитині належний догляд та турботу, а головне — безпечне і радісне існування.
Кожним зверненням до дитини — словом, інтонацією, жестом, і навіть мовчанням — ми повідомляємо їй не лише про себе, свій стан, а й про неї, частіше — саме про неї. Від повторюваних знаків схвалення, любові та прийняття у дитини з'являється відчуття: «зі мною все гаразд», «я — хороший».
А від сигналів осуду, незадоволення, критики — відчуття «зі мною щось не так», «я — поганий». Емоційна пам'ять дитини фіксує ці відчуття, і вони стають основою формування самооцінки. У ранньому та молодшому дошкільному віці вплив найближчого оточення відіграє вирішальну роль у становленні особистості дитини.
З огляду на це фахівці із соціальної роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі-Центр) систематично проводить роботу щодо профілактики жорстокого поводження з дітьми.
Так, 09.11.2018 року фахівцями Центру спільно з представниками філії Державної установи «Центр пробації» та Пологівського бюро безоплатної правової допомоги було проведено захід на тему: «Профілактика жорстокого поводження з дітьми» для учнів КУ «Пологівський заклад загальної середньої освіти І - ІІІ ступенів № 5».