На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у стосунках між учнями. Розповсюдженим явищем став шкільний булінг – тривалий процес свідомого жорсткого ставлення фізичного або психічного, з боку одного або групи дітей до іншої дитини. Дитину навмисно доводять до сліз, систематично ображають, відбирають і псують її речі, б’ють або відкрито ігнорують.
Булерами найчастіше стають ті діти, які ростуть без заборон та достатньої уваги батьків. Вони самостверджуються за рахунок інших однолітків і таким чином доводять власну перевагу.
Що ж стосується відповідальності, то 18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Відтепер за вчинення булінгу (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи передбачено покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень або громадськими роботами від 20 до 40 годин.
У разі вчинення булінгу (цькування) неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу (цькування). Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривнень або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку (так само як суспільно корисні роботи – до злісних неплатників аліментів).
В Україні вже є судова практика - суд вперше покарав за боулінг. За результатами судового слухання було встановлено факт булінгу із застосуванням засобів електронних комунікацій. Підлітка визнано винним у цькуванні однолітка, а на його батьків накладено штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.