:
Круглий стіл по роботі з суб’єктами, щодо пошуку патронатних вихователів

В умовах деінституалізації та реформування інтернатних закладів на території України до 2026 року питання створення патронатних сімей, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків  гостро стоїть  чи не в кожному районі.

Тому на базі Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 18 червня 2020 року  за участю начальника служби у справах дітей Пологівської РДА, інспектора ЮП СП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області, представників бюро безоплатної правової допомоги, психолога Пологівського РВ «Центр пробації»  в Запорізькій області було проведено «Круглий стіл»  щодо посилення роботи з питання пошуку та запровадження патронатних сімей в Пологівському районі.

            Тему патронату вже не вперше працівники Пологівського РЦСССДМ висвітлюють в ЗМІ, проте  на сьогоднішній день кандидатів, які б відповідали всім вимогам так і не знайшлося, а діточок які потребують хоча б тимчасового проживання у сімейному  середовищі під наглядом та піклуванням патронатних батьків нажаль, вистачає.

 

Нагадаємо читачам  детальніше про патронатну сім’ю.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.  За віком- від народження до 18 років.

Запровадження цієї послуги дозволяє забезпечити реалізацію права дитини, яка з певних причин не може проживати з біологічними батьками, на виховання в сімейному середовищі.

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2,5  прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку в місяць(наприклад  влаштована 1 дитина  до 6 років  - 4648, відповідно якщо 2 дитини до 6 років  то -9296 грн і т.п.). Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 01.07.2020 року  ця сума складатиме -10985грн.   

Для сім’ї патронатного вихователя,  це шанс на офіційне працевлаштування, (що особливо актуально  в умовах  сьогоднішніх карантинних обмежень), не покидаючи свою домівку, зарахування педагогічного стажу та гідна заробітна платня на період перебування дитини(тей) в його родині.

 Що це дасть для дитини?

Безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Що це дасть батькам дитини?

Можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини.

 Що це дасть для України?Утвердить сімейні цінності, забезпечить умови для деінституалізації дітей, які через СЖО не можуть проживати у власних родинах.

Якщо Ви маєте бажання допомогти дітям, які потребують батьківського піклування та відповідаєте вимогам до кандидатів,чи хочете про інші форми сімейного виховання  Вас чекають за адресою: м. Пологи, вул.. Державна 75 «Будинок побуту» 2 поверх, або за тел. 066-574-13-62.

 




Про нараду суб’єктів соціальної роботи з питань насильства у родинах

            18.06.2020 року на базі Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр)  за участю  фахівців із соціальної роботи Центру, спеціалістів відділу Пологівського бюро  безоплатної правової допомоги, начальника служби у справах дітей Пологівської РДА, інспектора ЮП  СП  ГУНП в Запорізькій області відбулася нарада на тему  покращення взаємодії  суб’єктів  реагування на повідомлення відносно насильства в родинах.

          В ході зустрічі  присутні  розглянули  нові зміни в нормативно-правовій базі, обговорили  порядок  взаємодії  суб’єктів у випадку звернення з приводу домашнього насильства щодо жінок  та дітей.

 

 





Захист та інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини

   На відміну від більшості національних меншин роми не мають власної державності, їх дискримінація в деяких державах Європи спричинила послаблення інтегрованості та маргіналізацію. Все це призвело до того, що ромська національна меншина є найбільш соціально вразливою національною меншиною в Європі.

   Інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини на сьогодні є соціально значущим питанням.

   Тому фахівцями Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участю інспектора ЮП СП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області, було проведено робочу зустріч з Пологівським та Федорівським сільськими головами, щодо питань захисту прав і свобод національних меншин, порядку виявлення та надання соціальних послуг ромським сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та недопущення проявів дискримінації за національною ознакою.







Проведення спільної соціальної роботи з суб’єктами

    Фахівцями Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр), разом із інспектором ЮП СП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області та з співробітником Пологівського районного сектору ГУ ДСНС України в Запорізькій  області, у вівторок, 23.06.2020 року було проведено відвідування сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах на території Пологівської, Новоселівської, Костянтинівської, Федорівської сільських рад та м. Пологи.

          В ході заходу фахівці відвідали 26 родин, провели роботу спрямовану на запобігання дитячої травматизації в період літніх канікул, нагадали батькам щодо відповідальності за безпеку та здоров’я дітей, перевірили цільове використання батьками державної допомоги при народженні дитини,                        2 сім’ям надали гуманітарну допомогу у вигляді речей та засобів гігієни.