Знову звертаємося до громадян бути пильними та обачливими!
В Україні під час карантину зріс рівень шахрайства в Інтернеті на 15%.
Найпоширеніші випадки шахрайства під час карантину:
- Шахрай може зателефонувати від імені співробітника банку та повідомити, що ваша картка заблокована (або їй загрожує блокування). Щоб «розблокувати» її, шахрай обов’язково запитає конфіденційні реквізити.
Пам'ятайте: справжній співробітник банку ніколи не запитає конфіденційні дані картки, тому що це – порушення закону.
- Шахрай телефонує під виглядом співробітника Пенсійного фонду (чи іншої державної установи) та повідомляє про те, що на картку будуть перераховані гроші (надбавка до пенсії, додаткові нарахування, матеріальна допомога тощо). Або навпаки, що картку заблоковано та необхідно перевести кошти на нову. Для отримання платежу або переказу шахрай намагатиметься дізнатися секретні реквізити вашої картки.
Пам’ятайте: для нарахування будь-яких сум на ваш рахунок відправнику коштів потрібно знати лише номер картки. Якщо вас переконують розкрити конфіденційні дані, це – шахрайство!
- Шахрай телефонує під виглядом банківського працівника, щоб «перевірити» дані щодо кредиту. Під приводом того, аби позичальнику не довелося сплачувати штрафи за несвоєчасне погашення кредитів, зловмисники випитують персональну інформацію.
Пам’ятайте: для обслуговування вашої картки в банку є вся необхідна інформація, конфіденційні дані запитують лише шахраї.
- Шахрайські сайти в інтернеті для оплати комунальних послуг. Фішингові сервіси пропонують клієнтам заповнити платіжну форму: номер картки, термін дії, тризначний код безпеки зі зворотного боку картки, код SMS від банку. Злочинці використовують отриману інформацію, щоб украсти гроші з рахунку.
Пам’ятайте: для безпечної оплати в інтернеті перевірте, чи не внесений веб-ресурс до «Чорного списку шахрайських сайтів» Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЄМА. На перевірку ви витратите лише кілька хвилин, але будете впевнені, що здійснюєте безпечну оплату в інтернеті.
- Шахраї телефонують від імені лікарів та повідомляють про ізоляцію когось з родичів, а також намагаються організувати фальшивий продаж засобів захисту.
Пам’ятайте: не переказуйте гроші на номери карток, які вам пропонують для сприяння.