:

Міністерством охорони здоров’я України розроблено план вакцинації проти COVID-19 та визначено групи ризику, яким будуть проводитись щеплення першочергово. Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу.

  • Міністерство охорони здоров’я України розробило чіткий план вакцинації та визначило групи людей, яких ми зобов’язані вакцинувати за кошт держави. Це майже 21 мільйон наших громадян. Позиція Президента України Володимира Зеленського і моя особиста теж, що наступного року вакцинація повинна бути безкоштовною, принаймні для людей із груп ризику, — заявив Міністр.

Міністр зазначив, що найперше буде проводитись вакцинація медичних працівників, військовослужбовців збройних сил, які беруть участь в ООС, працівників освіти, Національної поліції та Нацгвардії. Також до груп ризику увійшли особи, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку), працівники соціальної сфери, хворі віком від 60 років, які зареєстровані і проживають у районі обслуговування лікувальних закладів.

Міністерство охорони здоров’я України активно працює над якнайшвидшим отриманням вакцини проти COVID-19. Завдяки приєднанню до глобальної ініціативи COVAX Україна очікує на отримання близько 8 млн доз вакцин проти COVID-19. МОЗ також веде перемовини зі всіма виробниками вакцини, які завершили третю фінальну стадію її випробування.

 

За матеріалами МОЗ