:

Актуальні проблеми Запорізької області обговорили представники обласної та міської влади у Запорізькому медіа центрі. До обговорення долучились підприємці, експерти, громадськість.

Експерти обговорили питання дефіциту бюджету, вплив пандемії на економічний стан області, питання тарифів.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко розповів, що в Україні створений ринок газу, але це ще не досконалий ринок.

Від серпня 2020 року в Україні працює ринок газу, на якому діють десятки постачальників. Кожен з них пропонує споживачам свою ціну та свої тарифні пропозиції. Єдиного державного тарифу на газ більше немає і не може бути.

У споживачів газу є можливість вільно обрати постачальника. Це можна зробити в дистанційному форматі – наприклад, через «Приват-24» або кабінет споживача газу. Але більшість споживачів не скористалися можливістю змінити постачальника.

Усі представники влади мають роз’яснювати людям те, що існує реальна можливість через зміну постачальника отримати і меншу ціну газу. Влада на місцях відповідальна за те, щоб не було зловживань у конкретній громаді.

Щоб захистити людей від сезонних коливань газу, держава визначила верхню межу ціни газу: 6,99 гривень за кубометр. Така ціна діятиме для споживання газу з 1 лютого.

Верхня межа для ціни газу для всіх постачальників встановлюється до кінця опалювального сезону.

Якщо ціна газу на ринках у Європі знизиться і дозволить компаніям чесно виставляти ціну нижче, ніж 6,99 гривень за кубометр, тоді обмеження буде скасовано.

Важливо – перевірити обгрунтованість тарифів та не допускати завищення.

 

За матеріалами сайту Запорізької облдержадміністрації