:

Допомога на проживання для ВПО: куди можна звернутися за роз’ясненнями щодо визначення права  на подовження виплати

 

Нещодавно Уряд прийняв постанову, якою вніс зміни у порядок призначення виплат на проживання для ВПО. 

 

З 1 березня 2024 року виплати буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій. Щоб підтримати їх, ще на 6 місяців, автоматично, продовжуються виплати для ВПО, які не мають можливості  працювати, а саме:

  • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з  їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

 

Проте значна кількість ВПО також зможуть отримати виплати ще на 6 місяців, після подання нової заяви. 

            Інформаційну підтримку з питань визначення права на отримання допомоги з 01.03.2024 року внутрішньо переміщені особи з Пологівського району можуть отримати у Просторі єдності Пологівського району «Допомога поруч» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лермонтова, 9 (зупинка громадського транспорту ТЦ «Україна»).

         Графік роботи Простору єдності: понеділок - п’ятниця з 9:00 до 14:00, субота – неділя – вихідний.

         Також, за бажанням, спеціалісти нададуть допомогу у заповненні заяви на призначення відповідної допомоги, з якою необхідно буде звернутися до відділу прийому громадян управління соціальної підтримки населення Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради за місцем реєстрації як внутрішньо переміщеної особи (фактичним місцем проживання).

          Контактні телефони відповідних відділів з адресами місцезнаходження додаються.