:

Інформаційно-довідкові матеріали для висвітлення основних сенсів Чорнобильської зони, наданих Державним агентством України з управління зоною відчуження

вкл. .


"Шановні панове!
Нижче наводимо 8 найбільш важливих та цікавих меседжів, що розкривають Чорнобильську зону широкій аудиторії. .

1
Тема: Історія. .
Меседж: Чорнобильська АЕС мала стати найпотужнішою АЕС Європи
Пояснення: Станція була спроектована на 12 енергоблоків, перший із яких почав працювати у 1977 році. Встигли побудувати та експлуатувати 4 енергоблоки.
А з 1986 до 2000 року працювали 1,2,3 реактори, після чого станція перейшла у тривалий режим зняття з експлуатації

2
Тема: Стан ЧАЕС.
Меседж: Процес зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС тривалий та ресурсномісткий
Пояснення: Цикл виробництва атомної електроенергії виправдовує та передбачає тривалий та високовартісний процес зняття з експлуатації енергоблоків після завершення їх термінів експлуатації. Радіоактивні матеріали реактора та відпрацьоване паливо потребують складного процесу поводження, яким неможливо знехтувати заради безпеки та екології

3
Тема:. Що з 4-м реактором та НБК.
Меседж: Над об'єктом «Укриття» та зруйнованим 4-м реактором встановлена унікальна захисна Арка - Новий Безпечний Конфайнмент
Пояснення: НБК вартістю понад 1.5 млрд, євро був побудований коштами 43 країн-донорів протягом 10 років та може експлуатуватися 100 років. Це дозволило значно підвищити рівень безпеки, та створити умови для подальших робіт з демонтажу зруйнованого реактора

4
Тема: Життя Зони відчуження.
Меседж: Чорнобильська зона жива, але має особливий режим безпеки та операцій у ній
Пояснення:
У Чорнобильській зоні виводиться з експлуатації АЕС, експлуатується Новий Безпечний Конфайнмент над 4-м реактором зосереджений цикл поводження з радіоактивними  відходами всієї країни, забезпечується безпечне зберігання відпрацьованого палива існуючих АЕС; знаходиться найбільший заповідник України. Безпека - основний продукт Чорнобильської зони!

5
Тема: Безпека.
Меседж:: Безпека - основний продукт Чорнобильської зони!
Пояснення:
Діяльність всіх підприємств  Чорнобильської зони спрямована на контроль безпеки та нерозповсюдження радіації, покращення екології країни та збереження екосистем заповідника. Цю професійну роботу виконують  близько 6 000 працівників!

б
Тема: Туризм.
Меседж:
Туризм у Чорнобильській зоні - це безпечно!

7
Тема: Туризм.
Меседж: Туризм у Чорнобильській зоні-"-це цікаво!

8
Тема: Заповідник
Меседж: Заповідник займає 85% площі Чорнобильської зони і є  найбільшим в Україні
Пояснення:
Відвідування Чорнобильської зони проводиться лише за заздалегідь дозиметрично дослідженими маршрутами та локаціями, на яких рівень радіації є безпечним для дорослої людини. Тривалість туру залежить від бажання та може тривати до 5 днів.
Пояснення:
Магнетизм Чорнобильської зони зумовлений поєднанням на єдиній території унікальних технологічних об'єктів, покинутих місць проживання та мальовничої дикої заповідної природи. Це місце переосмислення світогляду, оцінки важливості відповідальності, розуміння наслідків кожної дії, взаємодії людини і природи.
Пояснення:
На заповідній території у понад 230 тисяч гектарів не можлива будь-яка промислова діяльність та проживання. Це місце для розвитку та розквіту дикої природи, яка поглинає наслідки діяльності людини. У заповіднику  живуть 400 видів тварин, з яких 75 червонокнижних, а також більше 1000 видів рослин, наявні 200 історичних пам'яток"