:

На колегії районної державної адміністрації розглянуто питання медичної галузі

вкл. .


     16.07.2021 в районній державній адміністрації відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації, на якому розглянуто питання розвитку медичного простору Пологівського району та створення моніторингово-експертної робочої групи з питань функціонування медичних закладів району.
Засідання колегії відбулося під керівництвом голови Пологівської районної державної адміністрації Артура Крупського, за участю голови Пологівської районної ради Сергія Калашника, Пологівського міського голови Юрія Коноваленка, членів колегії,  керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, закладів охорони здоров’я та представників територіальних громад району.
     Відкрив та вів засідання колегії голова райдержадміністрації Артур КРУПСЬКИЙ.  У своєму виступі очільник району наголосив, що головним,  на сьогодні, є прагнення до ефективного використання ресурсів у сфері охорони здоров’я.
     Належна організація роботи мережі закладів охорони здоров’я на території району повинна забезпечити територіальну доступність медичних послуг пацієнтам, а також надавати можливість підвищення рівня надання медичних послуг первинної та вторинної допомоги пацієнту на субрегіональному рівні.
Ефективне використання ресурсів в сфері охорони здоров’я можливе в разі  створення єдиного медичного простору, що забезпечить надання високоспеціалізованої, високотехнологічної медичної  допомоги населенню району, адже існуюча на сьогодні мережа не завжди задовольняє потреби пацієнтів. Варто виробити концептуальне бачення кількісного і якісного складу закладів охорони здоров’я, щоб відповідати європейським стандартам медичної допомоги. Це завдання поставлено перед органами державної влади та місцевого самоврядування, на які законом покладено обов’язок сприяти розвитку закладів охорони здоров’я усіх форм власності.
     На місцевому рівні вплив на розвиток охорони здоров’я здійснюють територіальні громади, фінансуючи заклади охорони здоров’я, створюючи умови для поліпшення якості надання в них медичних послуг. Органи місцевого самоврядування здійснюють планування розвитку мережі закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, приймають рішення про створення, припинення,  реорганізацію  чи  перепрофілювання закладів охорони  здоров’я.
Формування єдиного медичного простору дозволить перейти до єдиних принципів організації медичної допомоги, що забезпечить рівний доступ до медичних послуг. Ще  одна  перевага єдиного медичного простору – можливість  маневру  на території району в умовах надзвичайних ситуацій, коли в разі перенавантаження лікарень пацієнтів можна розподіляти в найближчі заклади.
     Але надзвичайно важливо, щоб громади мали діалог, могли між собою домовитися. Тому що одна районна лікарня, яка перейшла в громаду, не має забезпечувати стаціонарною допомогою тільки цю громаду. Загалом головний принцип реформи - екстериторіальність надання медичної допомоги. І якщо керівники громад ефективно спрацюють і підтримають із свого бюджету лікарню, то до них прийдуть пацієнти і з сусідніх територій, а за ними прийде додаткове фінансування. Якщо вони підтримають медичних працівників, наприклад, програмами матеріального стимулювання, то зможуть залучити до себе сильніших, ефективніших, більш фахових медиків, адже сьогодні реальна конкуренція і боротьба за медичні кадри.
     Для конструктивного діалогу, надання допомоги для вирішення проблемних питань, вдосконалення медичного обслуговування населення району, головою райдержадміністрації було запропоновано  створити моніторингово-експертну робочу групу з питань функціонування медичних закладів Пологівського району метою та функцією якої буде аналіз всіх наявних ресурсів для максимально ефективного і безпечного задоволення медико-санітарних потреб населення району; вивчення кадрового та матеріально-технічного забезпечення по кожній медичній установі; надання пропозицій щодо першочергових заходів забезпечення відповідності медичних закладів до вимог ліцензійних пакетів НСЗУ та пропозицій по стратегії розвитку медичної галузі району на поточний і наступні роки з урахуванням методики розрахунку НСЗУ.
     Ще одним архіважливим на сьогодні завданням залишається вакцинація населення. Саме про це в своєму виступі наголосила заступник голови райдержадміністрації  Людмила  ГОНЧАР.  Нова хвиля коронавірусу очікується восени, до того часу варто прискорити вакцинацію населення, завчасно зробити щеплення, щоб  максимально попередити введення «червоної» зони, результатом якої буде нова хвиля  економічної  кризи, закриття бізнесу, зупинка громадського транспорту, дистанційне навчання та інше.
     Наша мета – інформувати громадян та розповідати, що на сьогодні вакцинація – це єдиний засіб вберегтися від цієї страшної хвороби, розвінчувати міфи про неіснуючі загрози  від щеплення, які блукають не лише у віддалених селах, а й у містах. Залучити до інформаційно-роз’яснювальної кампанії доцільно сімейних лікарів, медиків мобільних бригад та працівників на пунктах щеплень, волонтерів.
За результатами засідання колегії буде видано розпорядження голови райдержадміністрації щодо створення моніторингово-експертної робочої групи з питань функціонування медичних закладів району.