:

Олексій Чернишов : «Громада є основою держави та її фундаментом»

вкл. .

     06.04.2021 Міністр розвитку громад та території  України Олексій Чернишов з робочою поїздкою перебував у Пологівському районі. Преображенська сільська рада стала першою територією у Запорізькій області, де побував Міністр. Олексій Чернишов разом з головою ОДА Олександром Старухом, його заступником Русланом Шихановим, головою Пологівської РДА Артуром Крупським, головою районної ради Сергієм Калашником та Преображенським сільським головою Володимиром Сідуном відвідали гімназію «Основа», що знаходиться в с.Преображенка.

     В освітньому закладі з 2019 року в рамках програми «Велике будівництво» розпочато реалізацію проєкта «Реконструкція будівлі з використанням енергозберігаючих технологій. Комплексна термомодернізація закладу». Загальна кошторисна вартість проєкта становить 12828,673 тис.грн. Реконструкція проводиться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету.

     На даний час, заплановано здійснити встановлення протипожежних дверей  підвального приміщення та закупівлю гусеничних підіймачів, що полегшить навчання та перебування в школі дітей з особливими потребами.

     Олексій Чернишов обговорив з керівниками території проблемні питання щодо завершення реконструкції закладу та прийняття в експлуатацію завершеного будівництва об’єкту до кінця квітня поточного року.

     Окрім цього, Міністр взяв участь у відкритті реконструйованого приміщення центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Преображенської сільської ради, яким вже надається 137 адміністративних послуг – це реєстрація/зняття з реєстрації мешканців, послуги соціального характеру, реєстрація бізнесу, нерухомості, земельні питання, нотаріальні послуги тощо.  ЦНАП створили за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», співробітниками якого обслуговуються 5 тисяч мешканців громади.

     Наостанок, Олексій Чернишов зазначив, що держава передає повноваження на місцевий рівень і це суттєво збільшує можливості регіонів, тому необхідно рухатися далі та дбати про спроможність громад.