:

 Служба зайнятості надає широкий спектр послуг для воїнів, які повернулися з фронту, а саме:

- сприяє працевлаштуванню на  постійну або тимчасову роботу;

- забезпечує отримання матеріальної підтримки шляхом участі в суспільно-корисних та громадських роботах;

- забезпечує отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги на випадок безробіття;

- забезпечує отримання гранту учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей для відкриття або розвитку власної справи.

 
Другий рік поспіль триває реалізація урядового проекту єРобота.

Служба зайнятості супроводжує програми: «Власна справа» та «Грант для ветеранів та їх подружжя», за якими вже ухвалено більше 9 тисяч рішень, що сприятиме створенню більше 20 тисяч робочих місць в Україні.

На Запоріжжі також реалізується грантова програма для учасників бойових дій та членів їхніх сімей, людей з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір грантів до 1 млн грн. Головні  умови – створення робочих місць, сплата податків та провадження діяльності. Програма передбачає надання грантів на суми:

  • до 250 тисяч гривень для учасника бойових дій або другого з подружжя та/або особи з інвалідністю внаслідок війни на власний бізнес, за умови створення щонайменше одного робочого місця;
  • до 500 тисяч гривень може отримати УБД або другий з подружжя, за умови створення щонайменше двох робочих місць. Кошти надаються на умовах співфінансування.
  • до 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менше трьох років зареєстрований як ФОП. Умова — створити від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два — для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Кошти надаються на умовах співфінансування.

 Державна служба зайнятості реалізовує експериментальний проект з організації професійного навчання учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни.

Таке навчання здійснюється шляхом первинної підготовки за професією, також є можливість опанувати іншу професію (перепідготовка) або підвищити кваліфікацію за професією, яку вже має особа.

 Навчання може здійснюватися як за очною (денною, вечірньою), так і дистанційною, дуальною формами. Строк навчання до  6 місяців.

Учасники бойових дій, які мають професійно-технічну  чи  вищу освіту та не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень або змінити сферу діяльності. Навчатися за ваучером можна за 123 професіями та спеціальностями, самостійно обравши напрям, заклад освіти у межах України та форму навчання;

 Як це працює?

Громадяни з поміж учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни для проходження навчання мають:

  1. Обрати професію, програму з переліку ліцензованих професій та освітніх програм.
  2. Визначити заклад професійної освіти Державної служби зайнятості.
  3. Подати заяву до центру зайнятості  заяву особисто в паперовій або електронній формі, а також пред’явити:
  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • документ про освіту, або дублікат такого документу;
  • ідентифікаційний код;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.

Крім того, служба зайнятості компенсує витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку, забезпечує місцем проживання на період навчання.

Після успішного завершення результатом професійного навчання є здобуття повної або часткової професійної кваліфікації з отриманням свідоцтва про присвоєння або підвищення робітничої кваліфікації.

Додаткову інформацію щодо професійного навчання можна отримати у Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 .