:

ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

вкл. .


Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна первинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

3-1) надання консультацій, роз’яснень та підготовка проєктів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення – власників земельних ділянок;

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

 Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

 До Пологівської районної державної адміністрації Запорізької області щодо надання первинної правової можна звернутися у спосіб:

направити звернення за адресою: вулиця Єдності, будинок 32, місто Пологи, Пологівський район, Запорізька область, 70600;

за безкоштовним телефонним номером 06165 2 26 20;

особисто, кожної п’ятниці з 8:00 до 12:00 в приміщенні райдержадміністрації (ІІ поверх, кабінет 204).

 Особистий прийом осіб, які звернулись до райдержадміністрації за безоплатною первинною правовою допомогою, здійснюється юридичним відділом апарату райдержадміністрації із залученням працівників структурних підрозділів райдержадміністрації згідно із затвердженим графіком, без попереднього запису.

 Надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, допомоги у складанні документів правового характеру здійснюється за можливості під час прийому (крім документів процесуального характеру).

При необхідності залучаються працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, до компетенції яких належить розв’язання порушених питань.

 ГРАФІК проведення «прямих» телефонних зв’язків із громадянами голови Пологівської районної державної адміністрації Запорізької області у 2021 році (https://pologyrda.gov.ua/zvernennya-gromadyan.html).

 Якщо під час розгляду усного звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги встановлено, що особа потребує надання безоплатної вторинної правової допомоги, особі або її законному представникові надається допомога в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

 Якщо Пологівська районна державна адміністрація Запорізької області отримає звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги та буде встановлено, що питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції райдержадміністрації, таке звернення переадресовується протягом п’яти календарних днів до відповідного органу (до компетенції якого відноситься порушене у зверненні питання), про що повідомляється особа, яка подала звернення.

 Маємо наголосити, що головною ідентифікуючою ознакою звернення щодо надання первинної правової допомоги, є суть звернення – прохання надати особі одну або декілька правових послуг, передбачених частиною другою статті 7 Закону.