:

Про забезпечення пожежної безпеки в екосистемах Пологівського району

вкл. .

На виконання «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області на 2021 рік», затвердженого головою Запорізької обласної державної адміністрації від 22.01.2021 року № 39, протоколу чергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області від 19.03.2021 року № 7, Пологівське районне управління повідомляє Вам що на території Пологівського району за 7 місяців 2021 року сталося 80 пожеж в природніх екосистемах побічний збиток яких складає 5 млн. грн. та 266 пожежі за аналогічний період 2020 року побічний збиток яких складає 13 млн. 566 тис. грн.

Кількість пожеж в природніх екосистема зменшилась на 36,3 відсотка. зменшилась на 332,5 відсотка.

Причинами 97 відсотків пожеж в природніх екосистемах є необережне поводження громадян з вогнем та необережність під час куріння.

Назва району

Кількість пожеж 2020 рік

Кількість пожеж 2021 рік

1

Пологівський р-н

33

14

2

Оріхівський р-н

61

20

3

Більмацький р-н

37

10

4

Гуляйпільський р-н

55

11

5

Токмацький р-н

80

25

Всього

266

80

 Пологівське районне управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області  попереджає, що за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях передбачено адміністративне покарання:

-  Відповідно до ст. 77 КУпАП, порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  та на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 3нищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб - від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Відповідно до ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.