:

Соціальна підтримка учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

вкл. .


26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній станції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів,  багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, наслідки катастрофи вдалося локалізувати та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
За роки, що минули, всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили.
На території Пологівського району мешкають 430 осіб, які приймали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, з них: 49 ліквідаторів І категорії.
Державні програми забезпечують соціальну підтримку даної пільгової категорії громадян.
Щомісяця учасникам ліквідації, віднесеним до 1 та 2 категорії, компенсується 50 відсотків вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я. Також вони отримують 50% знижку на оплату житлово – комунальних послуг.
Ліквідатори віднесені до 1 категорії забезпечуються санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів на території України.  
На території Пологівського району приділяється значна увага по розгляду проблем учасників аварії на Чорнобильській АЕС, робота по розв’язанню яких буде проводитися і в подальшому.

Управління соціального захисту населення Пологівської РДА