:

Володимир Зеленський 25 травня вніс до Верховної Ради проєкт Закону про основи національного спротиву (№5557) і у зв’язку з цим запропонував збільшити чисельність Збройних сил України на 11 тисяч військовослужбовців. 

Законопроєкт містить такі поняття, як національний спротив, територіальна оборона, рух опору, добровольче формування територіальної громади, зона територіальної оборони тощо. 

На думку Глави держави, національний спротив має стати "складовою всеохоплюючої оборони України, що включає в себе комплекс заходів, які організовуються та здійснюються в мирний час і в особливий період в Україні з метою максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсічі агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити агресію проти України".

Складовими національного спротиву мають стати: територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву. 

Як зазначає радник командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України Денис Поданчук, законопроєкт № 5557 у разі його прийняття Парламентом стане інструментом, що поєднує в собі і територіальну оборону, і Рух опору, і підготовку всього населення.

На думку експерта, у Збройних Силах України нарешті буде окремий рід сил — територіальна оборона. Її командувач безпосередньо підпорядковуватиметься Головнокомандувачу ЗСУ. Це інші можливості й перспективи. А ще будуть добровольчі формування територіальних громад, яких 1438 на контрольованій території.

  • Фінансування Сил ТрО обов’язково має йти окремим рядком у бюджеті Міноборони. Закон буде рамковий. І дуже багато всього буде унормовано в положеннях — про Рух опору, тероборону — та інших документах. І тепер будь-який громадянин, умотивований долучитись до захисту країни і охочий взяти безпосередню участь у відсічі, розумітиме, що йому робити і як, — зазначив Денис Поданчук.

За матеріалами сайту Запорізької облдержадміністрації