:

У ЕКОНОМІЦІ ОБЛАСТІ З’ЯВИЛИСЯ ПЕРШІ ПАРОСТКИ ЗРОСТАННЯ

вкл. .


Після дворічного падіння, економічні показники регіону почали демонструвати позитивну динаміку. Про це розповів голова облдержадміністрації Олександр Старух в ефірі програми “Суспільний запит” на телеканалі ТВ-5.

Першими в ріст пішли базові галузі. Зростання показників зафіксували у металургії та енергетиці. У січні регіональний індекс промислової продукції склав 100,4%, що на 4% вище за загальноукраїнський. 

Добра динаміка економіки позитивно позначилась на доходах населення і наповненні бюджетів.  Середньомісячна заробітна плата на Запоріжжі склала 12542грн. (5 місце серед усіх регіонів України)  і за рік збільшилась на 17%. До Державної скарбниці за два місяці 2021 року надійшло 1,5 млрд. грн., що на 45% більше, ніж минулого року.

«Ситуація непроста. Ресурсів не так багато. Минулий рік - мінус 204 мільйонів і мінус дев’ять відсотків в економіці регіону. Проте  маємо легкий натяк на зростання. Підросла енергетика – у  нас на АЕС вперше працювали всі шість блоків. Але заспокоюватися зарано – у переробних галузях спад все ще триває», - зазначив Олександр Старух.

За матеріалами сайту  Запорізької облдержадміністрації