:

Відзначення Дня Соборності України

вкл. .


 

22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності  України.

Ідея соборності завжди була актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча.

Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час - автономній республіці Чехо-Словаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

Яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності. Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу, а День Соборності  наразі відзначається на державному рівні вже щорічно

22.01.2020 голова райдержадміністрації Артур Крупський, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, її апарату взяли участь у заходах, присвячених Дню Соборності  України, які пройшли на центральній площі міста.

 Зі словами привітань до присутніх звернулися голова РДА Артур Крупський, голова райради Олександр Покутній, міський голова Юрій Коноваленко. Програму заходу склали тематичні художні номери у виконанні творчих колективів. 
Керівники району та міста, представники органів виконавчої влади, ОМС, громадських ветеранських, волонтерських організацій, члени трудових колективів підприємств, закладів та установ району, учнівська молодь долучилися до акції   утворення «живого ланцюга»  єднання, яка мала атмосферу тепла, миру,  любові та спільного бажання до внутрішнього єднання. Завершився захід  покладанням квітів до пам’ятника «Герої не вмирають». Пам’ять героїв, що загинули, боронячи незалежність, державний суверенітет і територіальну цілісність України, також вшановано хвилиною мовчання. Настоятель ПЦУ при храмі на ім’я Успіння Пресвятої Богородиці ієрей  Сергій провів молебень за загиблими героями, які загинули в боях на Сході України.