:


Наше навколишнє середовище потерпає від забруднення. Довкілля потерпає від бойових дій. Токсичні відходи можуть забруднювати повітря, ґрунти, поверхневі та підземні води. Забруднення довкілля призводить до підвищення рівня захворювань населення, таких як алергія, захворювання верхніх дихальних шляхів, патології вагітності й пологів, зростає кількість дітей з уродженими хворобами, а також високою часткою загострення хронічних захворювань і виникнення злоякісних новоутворень, пов’язаних з впливом хімічних канцерогенів.

Що ми можемо зробити і що залежить від нас? Ми можемо зменшити негативний вплив на природне середовище на своєму побутовому рівні.

Будь-яка річ з часом стає відходом. Зменшення накопичених відходів, які псують наше здоров’я здійснюється з дотримання простих правил:

- зберігайте органічні відходи й вторинну сировину в різних пакетах;

- промивайте тару від залишків їжі, видаляйте етикетку, кришку;

- сплющуйте тетрапак, металеві банки, скручуйте пляшки з пластика (так вони займуть менше місця);

- збирайте окремо пластикові кришки, батарейки, акумулятори, ртутьвмісні лампи; градусники;

- знайдіть поблизу вашого житла пункти здачі вторинної сировини.

Відповідно до Закону України "Про управління відходами", побутові відходи – змішані та/або роздільно зібрані відходи від домогосподарств, включаючи відходи паперу, картону, скла, пластику, деревини, текстилю, металу, упаковки, біовідходи, відходи електричного та електронного обладнання, відходи батарей та акумуляторів, небезпечні відходи у складі побутових, великогабаритні та ремонтні відходи, а також змішані та/або роздільно зібрані відходи з інших джерел, якщо ці відходи подібні за своїм складом до відходів домогосподарств.

Великогабаритні відходи - побутові відходи, що за розміром не можуть бути поміщені у контейнери об’ємом до 1,1 кубічного метра.

Ремонтні відходи - залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, що утворилися під час переобладнання, перепланування або поточного ремонту у житловому будинку, окремій квартирі або будинку громадського призначення.

Біовідходи - відходи, що мають властивість піддаватися анаеробному або аеробному розкладу, такі як відходи харчових продуктів або відходи харчової промисловості на всіх етапах виробництва та споживання, відходи від зелених насаджень.

Для вдосконалення підготовки відходів до повторного використання, забезпечення високоякісного рециклінгу та інших операцій з відновлення, відходи підлягають роздільному збиранню та не повинні змішуватися з іншими відходами або матеріалами, що мають різні властивості. Роздільне збирання відходів у населених пунктах здійснюється для таких видів відходів, як папір і картон, пластик, скло, метал. При цьому створюються умови для забезпечення роздільного збирання біовідходів, текстилю, небезпечних відходів у складі побутових та інших видів відходів, що підлягають роздільному збиранню.

Головним в розподілі сміття є сам процес, під час якого потрібно вірно визначити групу для рециклінгу.            

Існує 5 стандартних видів відходів:

органіка (біовідходи);

скло;

папір;

метал;

пластик.

Щоб правильно сортувати побутові відходи, слід виконувати такі кроки:

Окремо збирати органічні відходи і вторинну сировину.

Збирати та сортувати лише чисту сировину, тип якої ви зможете впевнено визначити – необхідно знайти на ній маркування (код переробки у трикутнику).

Усі побутові відходи слід ущільнювати, щоб вони займали менше місця.

Чому роздільне збирання важливе:

  • Збереження довкілля: Зменшення обсягу відходів, що потрапляють на полігони, зменшує викиди шкідливих речовин в атмосферу та ґрунти.
  • Економія ресурсів: Переробка матеріалів (паперу, пластику, скла) дозволяє зменшити видобуток нових ресурсів.
  • Зменшення енергоспоживання: Переробка відходів вимагає менше енергії, ніж виробництво нових продуктів.

Маємо надію, що спільними зусиллями зможемо досягти важливої мети – збереження природних ресурсів і покращення екологічного стану .