:

Отримання «пакунка малюка» або грошової компенсації йо-го вартості у 2024 році

«Пакунок малюка»: термін грошової компенсації продовжено до кінця 2024 року

«Пакунок малюка», який ще називають бебі- бокс,  був запроваджений у 2018 році, коли започаткували пілотний проект, що реалізовували Уряд України, ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проектів). З того часу видали близько 700 тисяч «пакунків малюка». Можливий варіант й отримання грошової компенсації замість натуральної допомоги, проте частина батьків обирає саме «пакунок малюка». Адже отримати з народженням дитини набір з більше ніж 80 найнеобхіднішими речами та засобами – зручно і вигідно.

Право на «Пакунок малюка» мають також й усиновлювачі, опікуни, прийомні батькам, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнали в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.

Отримати «пакунок малюка» можна або в пологовому будинку або звернувшись до органу соціального захисту чи Центру надання адміністративних послуг за місцем фактичного проживання впродовж 30 днів після народження дитини.
Як повідомляє Міністерство соціальної політики, «Пакунок малюка» в 2024 році оновили. Вміст переглядають кожні 4 роки, враховують не лише експертну думку, а й дослухаються безпосередньо до батьків немовлят.

Цього року «пакунок малюка» укомплектували раціональніше: додали товари, які користуються попитом, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят (шапочки та чоловічки). Також збільшили розмір пледа-ковдри для зручнішого використання, натомість зменшили кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають. 

Вартість «Пакунку малюка» становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, у 2024 році прожитковий мінімум складає 2 563 грн. У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму вартість бебі-боксу в 2024 році зросте до 7 689 гривень. 
«За п’ять років існування програми розмір допомоги збільшився майже вдвічі – зараз це величезна коробка вагою майже в 16 кг. Такі пакунки є не лише необхідністю для батьків та малюків, вони дозволяють суттєво заощадити час та кошти. Адже, якщо купувати все вроздріб, доведеться заплатити майже втричі більше», – зазначають в Міністерстві.

В бебі-боксі – понад 90 предметів. Це набір сертифікованих речей для новонародженої дитини: підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, одяг, засоби для купання, манікюрні ножиці, іграшки та інші необхідні речі. 

На період введення воєнного стану призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» здійснювався за особливих умов, а саме: перерахування грошової компенсації отримувачам  здійснювалося на будь-який рахунок, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “ПриватБанк”, у разі неможливості відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання;
отримувач використовував призначену грошову компенсацію на придбання будь-яких товарів у будь-яких закладах торгівлі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09 лютого 2024р. № 136 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022р. № 204 та зупинення дії деяких положень постанови Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2023р. № 1048», повернута норма перерахування коштів грошової компенсації на спеціальний рахунок уповноваженого банку та  витрата їх виключно на товари, визначені в Порядку та умовах реалізації пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2023 роках».

У разі неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка» у закладі охорони здоров’я батькам рекомендовано звертатися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.