:

Щодо роботи Простору Єдності Пологівського району «Допомога поруч» за 2023-й рік


    29.01.2024 під керівництвом голови Пологівської районної державної адміністрації, начальника районної військової адміністрації Артура Крупського за участі першого заступника голови райдержадміністрації, заступника голови райдержадміністрації, керівника апарату райдержадміністрації, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації відбулася робоча нарада з начальниками військових адміністрацій населених пунктів району, міським, сільськими головами.
       На початку наради головою районної державної адміністрації, начальником районної військової адміністрації Артуром Крупським було оголошено хвилину мовчання для вшанування пам’яті загиблих у війні.
    Учасниками наради було розглянуто питання щодо роботи Простору Єдності Пологівського району «Допомога поруч» за 2023-й рік. Так, за словами заступника керівника хабу Володимира Плеваки, фахівцями Центру було зареєстровано 19520 родин та відповідно 34940 чоловік. Основними питаннями, з якими звертаються внутрішньо переміщені особи Пологівського району до Простору Єдності  – це надання гуманітарної допомоги. Протягом січня-грудня 2023 року на прийом до спеціалістів Простору Єдності звернулося близько 17400 внутрішньо переміщених осіб. Значна кількість звернень з питань соціального захисту – 572, пенсійного забезпечення – 726, працевлаштування – 186, законності та правового характеру – 779.
      За результатами плідної співпраці Простору Єдності з World Central Kitchen протягом 2023 року територіальними громадами Пологівського району було здійснено видачу продуктових наборів жителям району, які перебувають у місті Запоріжжя у кількості 42805 шт.
        Важливим напрямком роботи Простору Єдності є надання правової допомоги жителям Пологівського району. Так, тривалий час Простір Єдності співпрацює з Благодійним фондом «Право на захист». Фахівці благодійного фонду двічі на тиждень проводять прийом громадян та надають безоплатну юридичну допомогу внутрішньо переміщеним особам. Протягом 2023 року фахівцями фонду було надано 615 роз’яснень та консультацій.
      Протягом липня-серпня 2023 року жителі району мали змогу отримати правову допомогу за проєктом «Право на допомогу», яка надавалась юристами БО «БФ «Світ. Україна. Пологи». За вказаний період фахівцями благодійного фонду було надано правову допомогу 62 внутрішньо переміщеним особам нашого району.
         Простором Єдності проводиться тісна співпраця з Оріхівською  організацією Товариства Червоного Хреста України. За звітний період Простором Єдності у співпраці з Оріхівською районною організацією Товариства Червоного Хреста України було здійснено видачу продуктових та гігієнічних наборів внутрішньо переміщеним особам, загальною кількістю 18730 одиниць, що дало змогу забезпечити 12375 чоловік.
     Очільник району надав відповідні рекомендації щодо подальшої тісної співпраці Простору Єдності з благодійними організаціями, фондами та удосконалення видачі гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам району.
       Згідно із порядком денним на нараді були розглянуті актуальні питання сфер діяльності органів влади району та шляхи їх вирішення. Визначено пріоритетні завдання та терміни їх виконання.