:

Інфраструктура Пологівського району

Харчова, хімічна, металургійна промисловості - це галузі господарства, до яких належать підприємства, що найбільшою мірою визначають соціально-економічний стан території. Таких підприємств на території району – 4, а саме: ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод», ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт», ТОВ «Дніпрокераміка», ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».

ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» - це найпотужніше підприємство в Україні і країнах СНД з переробки олійних культур, яке є єдиним комплексом цехів і допоміжних підрозділів з розвинутою інфраструктурою. Комплекс забезпечує можливість переробки 1200 тонн насіння соняшнику за добу. За час експлуатації підприємства освоєні технології переробки, окрім соняшникового насіння, також насіння сої, рапсу, випуску високоякісної соєвої і рапсової олії.

ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» – це гірничодобувне підприємство, основним напрямком діяльності якого є розробка Положського родовища каолінів та вогнетривких глин з їх подальшою реалізацією. Розробка родовища ведеться з 20-х років минулого століття. Каоліни та глини використовуються у вогнетривкій та металургійній промисловості, а також при виробництві фарфору, керамічних і фаянсових виробів, паперу, формувальних сумішей, будівельних матеріалів, гумотехнічних і пластмасових виробів, штучних шкір і тканин, кормових добавок. Піски формувальні та будівельні широко застосовуються у металургії, машинобудуванні, ливарному виробництві, а також в будівельній індустрії. Крім вітчизняних споживачів, продукція ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» відвантажується до країн Європи та Близького Сходу.

Враховуючи наявність у Пологівському районі родовища глин та каолінів, було створене ТОВ «Дніпрокераміка», із випуску санітарно-технічних виробів. Високоякісні санітарно-технічні вироби користуються попитом на вітчизняному ринку, експортуються в Росію, Молдову, Бєларусь, Вірменію, Азербайджан, Казахстан.

Товариство з додатковою відповідальністю «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» є найбільшим виробником коагулянтів в Україні. Історія заводу бере відлік з пуску виробництва сульфату алюмінію з каоліну місцевого родовища потужністю 12000 тис. тонн на рік для комунального господарства країни. У 2000 році було введено в дію новий цех з виробництва коагулянтів та розпочато випуск високооктанового коагулянту, якому присвоєно торгову марку «Полвак». Більша частина реагентів постачається на підприємства господарсько-питного водопостачання. Сульфат алюмінію використовують у своїх технологічних процесах целюлозно-паперові комбінати, підприємства текстильної й шкіряної промисловості, цукрорафінадні заводи.

У районі працює 194 сільськогосподарських підприємств, з яких 44 приватних, 32 товариства та 118 фермерських господарств. До економіко-визначальних підприємств у сільському господарстві належать: ТОВ «Агрофірма «Батьківщина», ТОВ «Аванте», ТОВ «Агрофірма «Комунар», ТОВ «Агрофірма «Нива», ТОВ «Романцови і К», ПП «АФ ім. Шевченка», ТОВ «Соя Протеїн Продукт», ТДВ «40 років Радянської України» .

Рентабельність виробництва підвищується завдяки розвитку переробної галузі. Функціонують 2 млини, 2 крупорушки, 6 пекарень, 3 олійниці, цех з виробництва макаронних виробів.

Для задоволення потреб споживачів працюють: супер-маркет «АТБ» та 9 великих магазинів: «Шанс», «Безмін», «Меценат», «Гастроном», «Технікс», «Вікотек», «Єлєна», «Eva», «Ластівка».

Також працюють 32 місця громадського харчування та 27 їдалень, ресторан «Корона».

Місто Пологи – великий залізничний вузол. Підприємствами залізниці здійснюються вантажні та пасажирські перевезення в напрямках: Пологи - Чапліно, Пологи – Бердянськ, Пологи – Запоріжжя. Стабільність роботи залізничного вузла забезпечують його структурні підрозділи: локомотивне депо, станція Пологи, вагонне депо, дистанція колії, дистанція сигналізації та зв'язку й інші.

Автотранспортними пасажироперевозками в Пологівському районі займаються приватні підприємці, а вантажоперевезенням - приватні підприємства.

В районі послуги електрозв’язку надає станційно-пінійна дільниця № 4 м.Пологи районного центру телекомунікацій № 533 м.Токмак Запорізької філії ПАТ «Укртелеком».

Діє Центр поштового зв’язку № 6 Запорізької дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», створений на базі Пологівського, Куйбишевського та Розівського вузлів зв’язку.

 

Населенню Пологівського району лікувально-діагностичну допомогу надають наступні заклади:

- комунальна установа Пологівська центральна районна лікарня Пологівської районної ради Запорізької області;

- комунальна установа «Пологівська районна стоматологічна поліклініка» Пологівської районної ради Запорізької області;

- комунальна установа «Пологівська залізнична лікарня» Пологівської районної ради Запорізької області;

- комунальна установа «Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Пологівської районної ради Запорізької області.

До структури КУ «Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги» входять 13 фельдшерсько-акушерських пунктів та 10 амбулаторій загальної практики/сімейної медицини.

В районі функціонують: Пологівський міжрайонний відокремлений підрозділ Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», Пологівське міжрайонне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області та Пологівське міжрайонне відділення Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи.

Екстрену медичну допомогу жителям міста та району надає Пологівське відділення екстреної медичної допомоги комунальної установи «ТМО «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради.

Мережу культурної сфери району створюють 38 установ: КУ «Пологівський районний краєзнавчий музей», КУ «Пологівська районна дитяча школа мистецтв», КУ «Пологівська центральна районна бібліотека», КУ «Пологівський районний будинок культури», КУ «Пологівський районний організаційно-методичний центр», КБК «Гірник», КУ «Пологівська центральна районна бібліотека», 18 сільських бібліотек та 13 сільських будинків культури.

 

Мережа дошкільних закладів налічує 18 садків, 14 з яких функціонують як самостійні, 4 - у складі комплексів.

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів району включає 22 заклади, з них:

- 15 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів (з яких - 3 заклади нового типу);

- 4 загальноосвітніх школи І –ІІ ступенів;

- 3 навчально-виховні комплекси.

Доповнюють мережу навчальних закладів Міжшкільний навчально-виробничий комбінат та Дитячо-юнацька спортивна школа.