:

Загальні відомості

Пологівський район розташований у степовій зоні в північно-східній частині Запорізької області, загальна площа - 1,34 тис. квадратних кілометрів, що складає 5,2 % території області. Межі району: на півночі - Гуляйпільський район, на півдні – Чернігівський, на північному заході – Оріхівський, на південному заході Токмацький, на сході - Більмацький райони.
На території району розташовані 38 населених пунктів, що підпорядковані одній Пологівській міській та 12 сільським радам: Басанська, Вербівська, Григорівська, Інженерненська, Воскресенська, Костянтинівська, Новоселівська, Пологівська, Семенівська, Тарасівська та Федорівська. На території району проживає 41 053 особи.
Площа району складає 1,34 тис. кв. км, сільгоспугідь – 119,2 тис. га, рілля 89,5 тис. га. 

Водні ресурси
Джерелами централізованого водопостачання є 114 артезіанських свердловин. На території Басанської сільської ради здійснюється видобуток столової мінеральної води для промислового розливу. На території Пологівського району протікають річки: Конка, Мала Токмачка, Ожерельна, Гайчур, Вербова. Налічується 91 малих, середніх та великих ставків загальною площею 768 га, розташованих на території району.
 
Корисні копалини
Територія Пологівського району багата корисними копалинами такими як: каолінова глина, яка видобувається відкритим способом; вогнетривка глина; високоякісний пісок; гончарна глина; граніт та піщаник. За своїм значенням вони поділяються на корисні копалини загальнодержавного та місцевого значення.
 
Лісові ресурси
Ліси та інші лісовкриті площі в районі складають 7,3 тис. га, в тому числі держлісгоспу – 3,4 тис. га. З метою збереження первісних ділянок природи рішенням Запорізької обласної ради на території району створено 7 заказників місцевого значення. На території Пологівського району розташовані також рекреаційні ресурси загальною площею 118,2 га.