:

Історія краю

          07 березня 1923 року постановою ВУЦВК адміністративний поділ на волості та повіти був ліквідований. На території колишньої Запорізької губернії було створено 3 округи: Бердянський, Запорізький та Мелітопольський, які увійшли до складу Катеринославської губернії. У складі Бердянського округу був створений Пологський район з центром у селищі Пологи. До нього ввійшли: Пологська, Воскресенська, Федорівська та Семенівська сільські ради. А 23 березня цього ж року був створений Пологський районний виконавчий комітет, першим головою якого став Федір Кирилович Шутько.

03 липня 1925 року постановою ВУЦВК «Про ліквідацію губерній та переходу на триступеневу систему управління» була ліквідована Катеринославська губернія, а Пологський район із Бердянського округу віднесений до Запорізького. Так, у 1925 р. до складу району входили сільські ради: Пологська, Воскресенська, Федорівська, Семенівська, Кінсько-Роздорська, Петропавлівська Перша, Петропавлівська Друга, Басанська, Вербівська, Новоолексіївська, Новоселівська та Балочківська.

У жовтні 1928 р. (за іншими джерелами 1927р.) Пологи віднесені до селища міського типу і перейменовані на Чубарівку, а Пологський район – на Чубарівський, на честь видатного земляка, голови Ради Народних Комісарів УРСР Власа Яковича Чубаря.

У 1932 р. створена Дніпропетровська область. До неї увійшов Запорізький округ, у складі якого був і Пологський район.

У 1933р. із Оріхівського району до Пологського була передана Новокарлівська сільська рада, а ще за рік постановою ВУЦВК центр Чубарівського (Пологського) району перенесено до селища Гуляйполе. А вже у лютому 1935 р. його знову повернули до Чубарівки (Пологи). Цього ж року зі складу нашого району до Чернігівського перейшла Новогригорівська сільська рада.

У грудні 1938 р. (за іншими джерелами 1937 р.) смт Чубарівка – місто районного підпорядкування. Одночасно повернута назва Пологи.

10 січня 1939 р. Указом Президії Верховної Ради СРСР із Дніпропетровської області була виділена Запорізька, до складу якої увійшов і Пологський район.

Напередодні Великої Вітчизняної війни на території району нараховувалось 65 населених пунктів. У 1945 р. до складу Пологського району, із ліквідованого Новозлатопільського, було передано Чкаловську сільську раду.

З 1950 р. почалося поступове зменшення кількості населених пунктів за рахунок об’єднання сіл та переселення з невеликих хуторів до центральних садиб. Так, до м. Пологи приєднані село Роздорське (в народі «Роздьорчики»), що нині є його крайньою східною околицею та смт Шевченкове Друге (нині Пологи-5). Такі об’єднання зменшили кількість населених пунктів на 15 одиниць.

З 30 грудня 1962 р. до 04 січня 1965 р. Пологи – місто обласного підпорядкування у зв’язку з тим, що до Пологського району приєднаний Гуляйпільський.

06 січня 1963 р. рішенням обласного виконавчого комітету село Новогригорівка Чернігівського району приєднане до Семенівської сільської ради Пологського району. 10 грудня цього ж року с. Новогригорівка перейменоване в с. Григорівку. У 1977 р. у Григорівці було відновлено сільську раду.

04 січня 1965 р. Указом Президії Верховної Ради УРСР відновлений Гуляйпільський район і його територія виділена із Пологського, а місто Пологи віднесене до міст районного підпорядкування.

З 08 жовтня 1966 р. Пологський район перейменовано на Пологівський.

           З 17 липня 2020 року відповідно до постанови Верховної Ради України № 807-IX до його складу увійшли: Токмацька, Гуляйпільська, Оріхівська, Пологівська, Молочанська міські Більмацька, Комиш-Зорянська Розівська селищні, Воздвижівська, Малинівська, Преображенська, Воскресенська, Федорівська сільські територіальні громади.