:

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян
в Пологівській 
райдержадміністрації у 2023 році.

        На виконання статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» Пологівська районна державна адміністрація, районна військова адміністрація впродовж 2023 року здійснювала повноваження в галузі забезпечення прав і свобод громадян.     

      З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України Пологівська районна військова адміністрація як орган виконавчої влади працює в умовах правового режиму воєнного стану. З 26 лютого 2022 року і по теперішній час понад 70 % територій Пологівського району, є тимчасово окупованими, інші є територіями можливих та/або активних бойових дій. З 15 територіальних громад району, 9 є тимчасово окупованими, 4 - частково тимчасово окупованими, тому Пологівська районна військова адміністрація як орган виконавчої влади та органи місцевого самоврядування Пологівського району не мають можливості здійснювати повноваження на цих територіях. 

     Протягом 2023 року до райдержадміністрації надійшло 516 звернень громадян. Із загальної кількості звернень 462 надійшли поштою та 54 усних. З урахуванням 8 колективних звернень, що надійшли протягом звітного періоду, до райдержадміністрації звернулося 699 осіб.

         У своїх зверненнях мешканці району переважним чином порушували питання:

  • надання гуманітарної допомоги у вигляді продуктів харчування, лікарських препаратів, одягу, засобів гігієни та предметів першої необхідності для внутрішньо переміщених осіб;
  • про надання матеріальної (грошової) допомоги для різних потреб;
  • відновлення роботи електро- та водопостачання, яке було пошкоджене на територіях ведення бойових дій;
  • забезпечення твердим побутовим паливом (деревиною паливною, брикетами) або відшкодування витрат на придбання палива;
  • проведення обстежень об‘єктів нерухомого майна, яке зазнало руйнувань внаслідок збройної агресії, відшкодування завданих збитків (компенсації), відновлення зруйнованого житла громадян;
  • забезпечення будівельними матеріалами для ремонту зруйнованого житла;
  • про надання тимчасового житла;
  • про допомогу у проведенні евакуації рідних з тимчасово окупованої території на підконтрольну Україні територію;
  • про збереження робочих місць та виплат на простої працівникам закладів освіти;
  • про відновлення роботи органів бюро технічної інвентаризації та евакуації відповідних архівів, тощо.

У звітному періоді від вразливих категорій громадян до райдержадміністрації надійшло 86 звернень.

      З травня 2023 року було відновлено проведення прямих гарячих телефонних ліній спілкування з громадянами керівництва райдержадміністрації з періодичністю один раз на місяць для кожного керівника (крім голови райдержадміністрації, який проводить прямі лінії за окремим графіком на базі Запорізького обласного контактного центру). Протягом звітного періоду було проведено 20 прямих гарячих телефонних ліній зв’язку з громадянами району, у ході яких отримано 44 звернення.    

        У 2023 році райдержадміністрацією розглянуто 529 питань, порушених у зверненнях громадян. Серед основних питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях упродовж 2023 року, чільне місце займають питання: соціального захисту населення - 226, комунального господарства  - 51, житлової політики – 79, охорони здоров’я – 32, праці і заробітної плати, охорони праці, промислової безпеки – 36 питань, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 23 питання та інші.

      Забезпечення повного, кваліфікованого і об’єктивного розгляду звернень громадян, додержання вимог законодавства при їх розгляді – є фактор підтримки жителів району у цей непростий час.

 

За інформацією відділу роботи із зверненнями

громадян апарату райдержадміністрації